close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Oddílová jarní výprava na hrad Karlík

9. října 2018 v 21:34 | Tonička |  Kronika

ODDÍLOVÁ JARNÍ VÝPRAVA - 18. 06. 2017

Z ČERNOŠIC PŘES KARLÍK NA MOŘINKU


ÚČAST:
Péťa, Martínek, Erik, Eliška, Marek R., Vojta, Tonička

Na této výpravě byla cesta docela netradiční oproti našim ostatím výpravám. Vlakem z Nučic jsme jeli přes Smíchov do Černošic, odkud jsme se vydali vzhůru do kopců CHKO Český Kras. Hned u památného dubu jsme si dali první větší svačinu. Největší atrakce byla, když Eliška rozdávala vlastně upečené muffiny! To si všichni pochutnali.


Erik pak ale chodil kolem a když zašel za památný strom, uviděl obrovskou ohradu ovcí. Takže jsme se k ní šli také podívat. A opravdu, asi nikdo z nás neviděl tolik ovcí pohromadě!


Co yblo ale nejzajímavější, Erik si místa, kde jsme stavěli, průběžně a schematicky zakresloval! Jak je mimo jiné vidět na obrázku.:-)
Na cestě k dalšímu památečnímu stromu čekal všechny úkol. Nastudovat si mapu a dovést slepou vedoucí se zavázanýma očima na místo. Přímé navigace se ujal Vojta s Eliškou, zbytek si vzal na starost navigaci ohledně cesty jako takové.


To už jsme šli po žluté naučnou stezkou Okolím Vonoklas. Šli jsme po vysokém ostrohu, ze kterého se sypalo kamení, bylo horko. Minuli jsme i několik vyhlídek, jako je například vyhlídka na Krásné stráni.


V těchto místech už jsme si začínali přicházet na to, že značky v terénu neodpovídají zakresleným trasám v mapě. Nesešli jsme tedy do Vonoklas, jak bylo v plánu, ale krátce za vyhlídkou jsme šli krosem dolů z kopce na sever, kde jsme narazili na červenou. Ta byla také jinde než v mapě - tedy ještě před vrcholem Čabak, ne za ním, jak je v mapě. Po čevené jsme tedy došli až k hrádku. Tam děti dostali úkol najít klacek, který podle jejich odhadu měří jeden metr. Posuďte, jaké jsou jejich odhady? :-)


Z hrádku byla cesta už poměrně jednoduchá... Po červené jsme zanedlouho došli do Mořinky. Protože byla snazší, než se předpokládalo, byli jsme tam k našemu překvapení dřív. Dopadlo to tedy tak, že jsme skončili v Mořince na dětském hřišti, které stálo blízko zastávky. Takže koho neunavil výšlap, ten se unavil na hřišti. Když sme pak z Mořinky jeli do Nučic autobusem, bylo těžké některé na konci cesty budit...:-)


Celkem jsme ušli kolem 11 km.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama