close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Ukliďme Česko!

9. října 2018 v 21:49 | Tonička |  Kronika

Pokračování níže po rozkliknutí.:-)UKLIĎME ČESKO! - 09. 04. 2018

Ukliďme Tachlovice

Tento rok se naše středisko poprvé zapojilo do projektu Ukliďme Česko. Úklid tedy probíhal jak v Tachlovicích, tak v Mezouni a na Mořině.
Celé organizace se pro tachlovický oddíl ujala Maky, která s Tete vede v Mezouni družinku Zubříků. Vše domluvila s neziskovkou a s panem starostou a díky tomu zajistila veškerý potřebný materiál. Od pytlů, přes rukavice, vesty, až po nějaké drobné nářadí. Třeba železné hrabičky jsme opravdu ocenili.


Sešli jsme se u Obecníh úřadu kolem 9. hodiny dopoledne. Maky se ujala úvodního slova, nastínila průběh celé akce. Následně jsme se rozdělili do dvou skupin: Maky, Elí a Tonda si vzali skupinu dospěláků a starších dětí, kterých nebylo zase tolik. Ti se šli věnovat především silnicím, a sice silnici vedoucí do Chýnic a na Dobříč + vzali i Kapaliňák. Tonička dostala skupinu rodičů s malými dětmi. Jak jsme byli překvapeni, kolik lidí přijde! A cestou se k nám ještě přidávali! Tato skupinka šla tedy kolem koní k Dědečkova sadu, kolem Vrby, ulicí Na Skalkách a Ke Stráni. Dále cestičkou dolů ke koupališti a dšli jsme po panelce až k čističce na kraji Nučic.Pytle (pokud možno zavázané) jsme nechávali na cestě. Pan starosta nám při úklidu hrál totiž velmi důležitou roli - že pytle autem sváže k obecnímu úřadu a zajistil jejich odvoz. U skupiny starších, která působila na silnicích, se pytle odvážely přednostně. I když t tak nevypadá, odpadky byly dost rozmělněné, ybli jsme nemile překvapeni, kolik jsme toho nasbírali! Jednalo se o oky staré skleněné láhve v remízkách, staré pytle, popraskané plastové ohrádky u stromků v Děděčkově sadu, plechovky a podobně. Nejzajímavější nález byla hlavice od sprchy nebo třeba roura ke kamnům. Opravdu nálezy byly velmi rozmanité.Program byl po celou dobu volný, každý vesměs mohl odejít kdykoliv chtěl. Spousta ale zůstala až do konce a za odměnu si mola u úřadu opéct nějaké buřty, nebo kdo si co přinesl.:-)


Každpádně děkujeme naprosto všem zúčastněným! Skautům i neskautům, rodičům i dětem. Z výsledku máme opravdu velkou radost!Děkujeme!
Elí, Tonička, Maky, Tony

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ClementGem ClementGem | E-mail | Web | 16. prosince 2018 v 19:31 | Reagovat

Porn photo of my ex here => https://vk.cc/8OGwS5

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama