close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Zápis do kroniky, 2017

9. října 2018 v 21:37 | Kačí |  Kronika
Zpráva o tachlovickém skautu 2017
Nastal rok 2017 a přinesl s sebou už šestnácté výročí samostatného fungování našeho tachlovického skautského oddílu. Letos se událo i pár nových věcí, ať už se jednalo o změnu hlavního vedoucího oddílu, výběr jiného místa pro letní tábor, nebo o přírustky v podobě nových členů.

Schůzky:
To, co každopádně zůstalo stále stejné, byly schůzky. Každý pátek jsme se s úderem čtvrté hodiny odpolední všichni sešli v tachlovické škole, kde máme k dispozici tělocvičnu a menší klubovnu, nebo venku, kam jsme se snažili chodit tak často, jak to jen počasí dovolovalo. Až do půl šesté jsme poté trávili čas hraním her, od klasických honiček nebo vybíjené, až po plnění nejrůznějších úkolů, vyžadující týmovou spolupráci a znalost skautských vědomostí.
Kromě hraní se děti po celý rok totiž zároveň učí spoustu nových věcí o skautingu, přírodě nebo první pomoci. To jim zároveň slouží jako příprava pro skládání skautských slibů, které se odehrává na táboře.
Jednou za čas se konají i speciální prodloužené schůzky. Letos jsme jednu takovou měli třeba v únoru, kdy jsme uspořádali takový menší pochod do terénu kousek za Tachlovicemi na místo zvané Ve Skále. Někteří současní vedoucí tu jako malí skládali sliby, a tak se z toho stalo pro nás "posvátné místo". Na konci roku zase proběhlo tradiční zdobení stromků pro zvířátka.
Jak už bylo zmíněno, do oddílu stále přibývají nové děti, momentálně je jich zaregistrováno krásných 19, přičemž na schůzky pravidělně dochází převážná většina.
Vedoucí:
Celý rok se odehrál ve stejné sestavě vedoucích, byla tu jen jedna malá změna, kdy Antonie Razáková nahradila Martinu (Gaga) Fridrichovou ve funkci hlavního vedoucího oddílu. Na chodu oddílu se podíleli i Vojtěch Fridrich, Niki Duchoslavová, Tomáš Kolářský, kteří se projevili jako nenahraditelná výpomoc při přípravě a organizaci tábora. Dále také Eliška Horáková, Tomáš Pavlišta a Kateřina Šemberová, pod jejichž vedením se konají pravidelné skautské schůzky.
Tábor:
Hned na úplném začátku prázdnin nás už čekal dlouho očekávaný tábor. Tentokrát jsme nebyli ubytováni v chatě, jako obvykle, ale ve stanech s podsadou. Tábořili jsme v tábořišti Chvalov v Jižních Čechách. Bylo to pro náš oddíl úplně poprvé, ale nakonec se všichni shodli, že to byla určitě změna k lepšímu. V novém tábořišti jsme totiž měli mnohem větší kontak s přírodou a vlastně i se všemi ostatními táborníky, což vedlo k přetrvávající pozitivní atmosféře. Zapomenout nelze ani na krásné o okolí a velký rybník, který za teplých dnů posloužil jako příjemné osvěžení.
Tábor trval bohužel jen týden a nikomu se po tak krátké době ještě nechtělo domů. Skutečnost však zpříjemňoval fakt, že před sebou máme ještě třešničku na dortu v podobě poslední noci pod širákem v lese mimo tábor. Toto malé zpestření se všem moc líbilo, děti zvlášť ocenily vynikající večeři, totiž kotlíkový buřtguláš na ohni. Ráno jsme po probuzení pokračovali rovnou na vlak domů.
Výpravy:
I tento rok jsme se vydali na mnhoho zajímavých výprav. Některé byly střediskové, například každoroční lednová návštěva mořinských lomů nebo tradiční Mikulášská 5. 12. v klubovně na Mořině. Proběhlo ale i několik oddílových, které jsme si uspořádali sami.
Začalo to jarní výpravou na Karlík 18. 6., kdy se jelo z Černošic a odtud se po značkách pokračovalo přes Karlík až na Mořinku. Skvělá byla i výprava na zříceninu hradu Jenčov 6. 5.
Poprvé jsme také naplánovali i dvoudenní výpravu s přespáním pod širákem na Plešivci 27. - 28. 5. Celý víkend měl sloužit víceméně i jako taková menší příprava na tábor. Děti si mohly zkusit, jak dobře zvládnou unést plné krosny, ale také si ověřit, jestli si dokáží správně sbalit vše potřebné.
To ale nebylo zdaleka všechno. Nezaháleli jsme ani na pozdim, kdy se odehrála další oddílová výprava z Berouna přes Děd, kopec, na kterém se nachází i stejnojmenná rozhledna z roku 1893, která je i zároveň vůbec první rozhlednou, kterou vystavěl Klub českých turistů, do Nižbora - aneb putování Křivoklátskem.
Celý rok byl nabitý spoustou skvělých zážitků a my všichni už se moc těšíme, co všechno ještě prožijeme v tom nadcházejícím. Nejlákavěji zatím působí letní tábor v opět novém tábořišti, jehož datum je už stanoveno na přelom července a srpna.
Kateřina Šemberová
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama